"Koktajl 2" - Wystawa zbiorowa
8.06.08 - 15.09.08
Galeria BB, ul. Garbarska 24, Kraków
Wystawa przygotowana przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Kurator: Jolanta Rybkiewicz
Lista artystów biorących udział w wystawie:
1. Dagmara Bielecka
2. Maria Kubiak
3. Agnieszka Leśniak
4. Mariusz Łabiński
5. Beata Mak – Sobota
6. Magdalena Pejga
7. Katarzyna Pyka
8. Monika Rubaniuk
9. Beata Stankiewicz-Szczerbik
10. Katarzyna Witke
11. Jakub Wrzalik
Koktajl to napój tworzony z kilku składników, z których każdy ma wyrazisty i odmienny smak, kolor, zapach i inaczej pobudza nasze zmysły.
„Koktajl” to również tytuł wystawy prezentowanej w Galerii Gotyckiej Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Kilkunastu artystów, kilkanaście różnych osobowości. Dla tych artystów – szklarzy szkło jest i lustrem, i odbiciem zarazem. Tej materii powierzają siebie: swoje fascynacje, oczekiwania i lęki…
Wystawa pokazuje także, jak ewoluowały techniki obróbki i zdobienia szkła. Biorący udział
w wystawie artyści zaprezentowali bowiem różne podejścia do materii i możliwości techniczne: metody palnikowe, hutnicze, spiekanie na gorąco, obróbkę warsztatową „na zimno” i coraz częściej stosowaną technikę pate de verre oraz różnorodne techniki zdobienia: szlifowanie, polerowanie, piaskowanie, rzeźbienie itp.
„Koktajl” - wystawa współczesnego szkła unikatowego pozwala dostrzec naturalną urodę tworzywa szklanego, które w rękach ( i w piecach ) artystów zmienia się w dzieło sztuki. Uświadamia nam, że szkło może być materiałem wykorzystanym zarówno przez malarza, rzeźbiarza jak i designera. Zastosowane w każdej z tych dziedzin sztuki, jest niepowtarzalne
i nietypowe. Piękne!
Jolanta Rybkiewicz
<< powrót